Aktuality

Zájemci o studium v maturitním oboru Strojírenství pro školní rok 2023/24 obdrželi informace k přijímacímu řízení do e-mailů

Všem zájemcům o náš maturitní obor Strojírenství (konkrétně jejich rodičům) byl v pátek dne 17.3.2023 odeslán e-mail s informacemi o konání přijímacích zkoušek, tak se nezapomeňte podívat! ????✅

Přihlašování na SŠ pro školní rok 2023/24 bylo ukončeno k 1.3.2023

Přihlašování na střední školy ukončeno a my Vám moc děkujeme za zájem!???? Aktuálně zpracováváme přijaté přihlášky a všichni uchazeči následně obdrží další informace spojené s přijímacím řízením.

A máme radost - přijali jsme celkem 78 přihlášek ke studiu do našich 3 učebních oborů!

Na Klínech v týdnu od 20. do 24. 2. proběhl náš první lyžák. Počasí nám mnoho nepřálo. Dva dny se dařilo lyžovat (pondělí a úterý), ve středu proběhl regenerační den v bazénu mosteckého Aquadromu a ve čtvrtek a v pátek pak sportovní dny. I přes tuto skutečnost jsme si první lyžák užili. 

10. února v pátek u nás proběhla pro naše žáky prezentace německé firmy Mogatec. Firma Mogatec je jedním z předních výrobců v sektoru zahradní techniky v Evropě. Vyrábí a vyvíjí produkty vedoucí na trhu pro globálního zákazníka a působí jako spolehlivý výrobce zahradního nářadí v zázemí těch nejznámějších značek.

V minulém týdnu jsme se rozloučili s paní Lenkou Hanzalovou, která od jara minulého roku zastávala funkci asistentky ředitele, resp. sekretariátu školy. Rozloučení v přátelském duchu a atmosféře proběhlo koncem ledna. Lence děkujeme za starostlivost, pečlivost a vlídnost, kterou jsme u ní a při jakékoli práci a činnosti vídali. Přejeme hodně štěstí a spokojenosti v dalším zaměstnání a životě.

Novou asistntkou školy je od 1.2.2023 paní Veronika Bartková.

POSILUJEME TÝM: HLEDÁME NOVÉ KOLEGY A KOLEGYNĚ

Tentokrát tu máme jednu pracovní nabídku. Láká Vás učit, o to více učit ve škole, která pomalu, ale jistě roste? Pak neváhejte napsat nebo zavolat p. řediteli - Michal Tarant, tel.: 773569142 nebo na m.tarant@spslitvinov.cz.

JAK PODAT A KAM POSLAT PŘIHLÁŠKU NA SPŠ LITVÍNOV?

ŠKOLA PŘIJME VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024 CELKEM 40 ŽÁKŮ

Informace k termínům pro přijímací řízení ze strany MŠMT pro školní rok 2023/2024 jsou zveřejněny zde (zdroj: MŠMT)

Ve školním roce 2023/2024 budou na naší škole otevřeny třídy těchto oborů

  • 4 letý maturitní obor: 23-41-M/01 Strojírenství – konstrukce strojů, technologie obrábění
    • 1 třída, maximálně 20 žáků
  • 3 leté učební obory: 23-56-H/01 Obráběč kovů a 23-51-H/01 Strojní mechanik
    • 1 třída, maximálně 20 žáků

Adresa pro zaslání přihlášky ke studiu

  • SPŠ Litvínov, Na Pavlu 2155, 436 01 Litvínov

Přijímací řízení - termíny

  • Poslední den pro příjem přihlášek ke studiu je 1. 3. 2023
  • Přijímací řízení pro maturitní obor se koná v řádném termínu ve dnech 13. 4. 2023 (1.kolo) a 14. 4. 2023 (2. kolo)

Přijímací řízení - kritéria pro přijetí ke studiu v oborech vzdělávání

Přihlášky na střední školu a další potřebné informace naleznete ke stažení na této stránce.

Včera dostali žáci úplně první pololetní vysvědčení v historii školy ???? Kluci z výučním oborů klasicky, ve škole, zatímco maturitní obor měl včera praxi, dostali tedy vysvědčení přímo v dílnách. ????????⚙️

Čísla z náborů na školní rok 2023/2024

Letošní náborový kolotoč pro školní rok 2023/2024 máme úspěšně za sebou! Moc děkujeme za důvěru, vážíme si Vašeho zájmu! Těšíme se na všechny zájemce a naše budoucí prváky! ????

 

Další ze sloučených výuk naší školy. Učební i maturitní ročník se posunují na vyšší level. Dle výkresového schématu tvoří, kdy by výsledkem měla být „pokladnice“ věnovaná všem, kteří tu s námi nemohou být. A proto nemá víko... Musíme kluky pochválit, jak jim práce, přímo v dílnách firmy Strojírna Litvinov, jde od ruky!

Aktuality a akce školy